İzmir Taş

Doğal taşlarla bütünleşen farklı iç ve dış cephe kaplama tasarımları ile muhteşem güzellikte mekanlara sahip olabilirsiniz.

Doğal taş , evinizdeki duvarları, bahçenizi, otel, kafe, mağaza, restoran, vitrin, sahne, bar, showroom, iş merkezleri, ofis, villa, konut, LCD TV arkası, şömine, balkon alınlıkları, havuz kenarları, su basmanı ve taşıyıcı kolonları süsleme gibi görselliği önemli olan ya da özel olması istenen tüm duvarları kaplayabileceğiniz doğal bir malzemedir.

YAŞAM ALANLARINIZI DOĞALLIKLA BULUŞTURMAK, HUZURLU SICACIK MEKANLAR YARATABİLMEK İÇİN BİZ İZMİR TAŞ OLARAK HEP YANINIZDAYIZ.

HÜSEYİN ADIYAMAN : 0 532 605 61 76

YALÇIN ADIYAMAN : 0 532 158 97 13

 
DOĞAL TAŞ NEDİR?

Doğal taş; özellikleri cinsine, çeşidine ve onu oluşturan minerallerin bağlanma şekline göre değişiklik gösteren doğal bir üründür. Doğal taş bu özellikleri ile tüm inşaat malzemelerinden farklıdır. Hem doğal taşlarla, hem de diğer pek çok malzeme ile kombine edilebilen benzersiz bir malzemedir. Doğal taş tek tip endüstriyel bir ürün değildir ve oluşum sürecinin izlerini taşımaktadır.

DOĞAL TAŞ  EKOLOJİKTİR.

Doğal taş; bir yapı malzemesi olarak kullanılmak üzere doğada neredeyse tamamlanmış halde bulunmaktadır. Sadece taşı ocağından çıkartmak ve işlemek için enerji gerekmektedir ve bu da diğer inşaat malzemeleri için gerekenden çok daha azdır. Doğal taşlar genellikle büyük patlatmalar yapmadan ocaktan kesilerek çıkarılmaktadır. Kullanılmayan atıklar ise tekrar doğaya karışmaktadır. Doğal taş sonunda yine doğaya dönmektedir.

DOĞAL TAŞ  DOĞA İLE UYUMLUDUR.

Doğal taş; sağlığa zararlı herhangi bir madde içermemektedir. Yiyecek hazırlanan mekânlarda güvenle kullanılmaktadır. Yanıcı değildir ve yangın sırasında da sağlığa zararlı herhangi bir madde açığa çıkmamaktadır.

DOĞAL TAŞ  FARKLIDIR.

Doğal taş; kadar renk ve yapı çeşitliğine sahip başka bir inşaat malzemesi bulunmamaktadır. Yüzeye uygulanan işlemlerle bu çeşitlilik daha da artmaktadır.Bu durum Mimar ve Mühendislere arzu ettikleri görünüş ve havayı yaratmak için geniş seçenekler sunmaktadır. Doğal taşlar genellikle güzel görünümleri ve teknik özellikleri nedeni ile tercih edilmektedir.Doğal taşlar renk ,yapı ve yüzey çeşitliliğine sahiptir. Bir inşaat malzemesinde bulunması istenen neredeyse her özelliği karşılayacak uygun bir doğal taş vardır.

DOĞAL TAŞ  ÖZGÜNDÜR.

Doğal taşlar; ocaktan büyük bloklar halinde çıkarılmakta ve istenen ölçülerde kesilmektedir. Doğal taş üretiminde standart bir ölçü yoktur. Plakaların ölçüsü  bloğun boyutlarıdır.
Ölçüler ihtiyaca göre belirlenebilmektedir. Sadece kare yada dikdörtgen levhalar değil istenen herhangi bir şekilde sağlanabilmektedir. Taşların çeşitliliği, özel işlemler yardımı ile tasarım imkanı artmakta ve benzersiz projelere ulaşılmaktadır.

DOĞAL TAŞ  YILLANDIKÇA GÜZELLEŞİR.

Doğal taş; binlerce yıl geçmişi olan inşa malzemesidir. Doğal taş zamanla bozulmaz, güzelliğini ve özelliğini korur. Çoğu yapı malzemesi yıllar geçtikçe çirkinleşmekte, doğal taş
ise kendine özgü bir görünüm kazanmakta, gerçek güzelliğine ulaşmaktadır. Ayrıca doğal taşlar kolayca ve masraf gerektirmeden temizlenmektedir. Birkaç yüzyıllık doğal taşlar restore edilerek orijinal hallerine getirilebilmektedir. Doğal taş uzun ömürlüdür. İnşaatın da doğru yapılması halinde doğal taşlar yüzyıllara direnmektedir.

DOĞAL TAŞ  ÜÇ BOYUTLUDUR.

İstenilen boyutta; taşın üretilmesi mümkündür. Taşın üzerine uygulanan yüzey işlemleri ile  ışık- gölge efektleri oluşturulabilmektedir. Bu ve benzeri şekilde işlem görmüş taşlar   cephelere sağlam, güçlü ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

DOĞAL TAŞ  UCUZDUR.

Bir yapı; malzemesinin ömrü 30 yıl  ya da sonsuza kadar kullanılabilmesi esas alınarak hesaplandığında doğal taşın suni malzemelerden pahalı olmadığı görülmektedir. İlk maliyet, ömür olarak kıyaslandığında diğer malzemelerden ucuzdur. Temizlenmesi ve korunması için
gereken maliyet  de düşüktür.

DOĞAL TAŞ  ÜSTÜN FİZİKSEL ÖZELLİKLERE SAHİPTİR.

Doğal taş ısıyı iyi soğurmaktadır. Binaların dışına kaplandığında binanın istenmeyen şekilde ısınmasını-soğumasını engellemektedir. Araştırmalar doğal taş ile kaplanmış çok katlı binaların ısınması ve soğutulması için gereken enerjinin 100-150 kWs/m2,yüzeyi cam olan binalarda ise bu oran 300-700 kWs/m2 dir.

DOĞAL TAŞ  DAYANIKLIDIR.

Doğal taşın basınç ve aşınma direnci yüksektir. Pek çoğu sonsuza dek dayanabilen bir yapı malzemesi özelliğine sahiptir. Yalnızca paslanmaz çelik, doğal taşla yarışabilir. Fakat maliyeti çok yüksektir. Granit ve benzeri malzemeler insan ömrü süresince bile çok az aşınmaktadır.

131 SOKAK NO: 64 /A  HATAY-İZMİR  |   HÜSEYİN ADIYAMAN : 0 532 605 61 76 - YALÇIN ADIYAMAN : 0 532 158 97 13  |   TEL : 0 232 245 45 68
E-Mail : info@izmirtas.com - info@izmirtas.com.tr

pitikare web tasarım  Pitikare Web Tasarım 2011